Posledná slamka

Nutricia, ktorá je súčasťou skupiny Danone a popredný výrobca detskej a klinickej výživy na Slovensku aj vo svete, sa rozhodla na začiatku roka 2020 spustiť projekt postupného odstraňovania plastových slamiek v celom svojom portfóliu klinickej výživy k popíjaniu pre dospelých na Slovensku. Aj táto aktivita je v súlade s víziou „One Planet.One Health“ (Jedna planéta, jedno zdravie).

Do roku 2025 chceme mať každý obal opätovne použiteľný, recyklovateľný alebo kompostovateľný

V #Nutricia pracujeme na tom, aby naše obaly boli 100% cirkulárne. Stanovili sme si cieľ, aby bol každý obal do roku 2025 opätovne použiteľný, recyklovateľný alebo kompostovateľný. Súčasťou naplnenia tohto cieľa je aj odstraňovanie plastových slamiek u značiek Nutridrink, Diasip, Cubitan, Forticare a PreOp. V roku 2020 došlo
k odstráneniu plastových slamiek u viac ako 3 miliónov kusov týchto výrobkov na Slovensku.

Zloženie produktov sa kvôli odstráneniu plastových slamiek nemení

Produkty klinickej a sondovej výživy sú potraviny na osobitné lekárske účely pre pacientov trpiacich podvýživou
v dôsledku ochorenia, vrátane onkologických pacientov, diabetikov a seniorov. Rovnako sú určené pacientom dlhodobo pripútaným na lôžko, či ľuďom, ktorí majú podstúpiť alebo práve absolvovali chirurgický zákrok.

Zloženie produktov sa kvôli odstráneniu plastových slamiek nemení. Pacientom, ktorí v súčasnosti používajú slamky na konzumáciu výživy, spoločnosť odporúča využiť alternatívu udržateľnej slamky, ako kovovú alebo bambusovú slamku. Prípadne je možné pri pití použiť pohár či pridať kocku ľadu, čím sa nápoj nielen vychladí,
ale tiež sa zriedi jeho konzistencia.

Uvedené prípravky klinickej výživy sú potraviny na osobitné lekárske účely na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Prípravky sa musia používať len pod lekárskym dohľadom.