Actimel je v novom, plne recyklovateľnom obale

Spoločnosť Danone napĺňa víziu „Jedna planéta. Jedno zdravie“ a inovuje obal jogurtového nápoja Actimel. Nové obaly bez plastovej etikety budú zavedené na všetkých produktoch značky dostupných na Slovensku s výnimkou portfólia Actimel Kids pre deti. Touto zmenou spoločnosť dosiahne 100 %-tnú recyklovateľnosť obalu a zníženie odpadu plastov o 7 ton ročne.

„Ako jeden z najväčších výrobcov na svete si v spoločnosti Danone plne uvedomujeme našu kľúčovú úlohu v oblasti zmeny súčasného neudržateľného systému balenia potravín. Máme veľkú radosť, že môžeme predstaviť projekt, ktorého súčasťou je odstránenie plastovej etikety z obalov značky Actimel. V rámci tejto značky sme sa zaviazali podporovať imunitný systém* a tiež zabezpečiť, aby boli naše fľaštičky udržateľnejšie a ich recyklovateľnosť sa postupne zlepšovala,“ uviedla  Hana Ďurajková, brand manažérka značky Actimel.

Zmenou balenia prechádza značka Actimel naprieč celou Európskou úniou. Všetky potrebné informácie zostávajú zachované na vonkajšom kartónovom obale, ktorý spája jednotlivé fľaštičky, a je tiež plne recyklovateľný. „Táto zmena vyžaduje úpravy procesov a použitých materiálov v našich továrňach, čo trvá určitý čas. Je preto možné, že obľúbené výrobky Actimel ešte spotrebitelia nenájdu na pultoch obchodov v nových obaloch, zámena ale postupne prebehne na všetkých výrobkoch v našom portfóliu s výnimkou výrobkov Kids pre deti,“ dodáva Hana Ďurajková.

Spoločnosti Danone sa podarí touto zmenou ušetriť za rok 7 ton plastu na Slovensku** a 868 ton v celej Európe v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Obal tak dosiahne 100-tnú recyklovateľnosť v závislosti na lokálnej zbernej, triediacej a následnej recyklačnej infraštruktúre. Všetky pokyny na recykláciu spotrebitelia nájdu na webových stránkach www.actimel.sk. Od uvedenia značky Actimel na slovenský trh v roku 1992 spoločnosť znížila hmotnosť fľaštičiek z 9 g HDPE (High Density Polyethylen, teda polyetylén s vysokou hustotou) na 5,35 g v roku 2021.

Spoločnosť Danone sa zaviazala, že do roku 2030 bude 100% obalov plne recyklovateľných, kompostovateľných alebo opätovne použiteľných.

*Vitamíny D a B6 obsiahnuté vo výrobkoch Actimel prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

**Podľa dostupných dát za rok 2023.

Tlačová správa