Actimel získal cenu Reformulácia roka 2022

  • Potravinárska komora Slovenska (PKS) už piaty rok zorganizovala súťaž, ktorou oceňuje najlepšie inovácie, reformulácie potravín, ale aj projekty trvalej udržateľnosti. Kategóriu Reformulácia roka vyhral #Actimel s vitamínom C, granátové jablko a čučoriedka.
  • Produkty museli splniť náročné podmienky hodnotenia, ako napríklad spôsob spracovania potraviny s vysokou pridanou hodnotou, netradičná receptúra výrobku, neobvyklý spôsob spracovania vedúci k zlepšeniu úžitkových vlastností potraviny, obohatenie portfólia výrobkom s vylepšeným zložením z hľadiska cukru, tuku či soli.

Actimel je jogurtový nápoj obsahujúci jedny z najodolnejších baktérií, živé kultúry L. casei Danone. Novinka, ktorú sme uviedli na trh v roku 2021, Actimel s vitamínom C, granátové jablko a čučoriedka, má vysoký obsah vitamínu D, vitamín B6 a je obohatený práve o vitamín C. Tieto vitamíny sú dôležité pre správne fungovanie tela vďaka svojim regulačným a ochranným funkciám. Preto je ich vhodné prijímať spoločne so stravou, aby nám mohli pomáhať.

 „Sme veľmi radi, že sa nám tento rok podarilo zaujať komisiu zloženú z odborníkov v oblasti potravinárstva z akademickej a vedeckej obce a vyhrať kategóriu Reformulácia roka práve s jogurtovým nápojom značky Actimel. Vďaka našim vedcom sa nám poradilo uviesť na trh inováciu v podobe jogurtových nápojov s pridaným vitamínom C, ktorá podporuje normálnu funkciu imunitného systému[1]. Vitamín C naviac prispieva k správnej funkcii ciev a podporuje tvorbu kolagénu[2],“ povedala Alena Kadlíčková, brand manažérka značky Actimel.

1Actimel obsahuje 20 miliárd L. casei Danone, a navyše vitamíny B6, D a  C, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému pri každodennej konzumácii v rámci vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

2 Vitamín C navyše prispieva k správnej tvorbe kolagenu, k správnej funkcii pokožky a k správnej funkcii krvných ciev, pri každodennej konzumácii v rámci vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.


 

Mohlo by vás tiež zaujímať