ALPRO má nový krémový nápoj v ekologickém obalu!

Značka #Alpro uviedla na trh novinku v podobe kokosového a mandľového krémového nápoja v ekologickom obale. Fľaša je vyrobená 50% z recyklovateľného rPETu. Odhadovaný počet predaných produktov v novom obale je 0,5 ton za mesiac. Slovensko a Česko patria medzi prvé krajiny, kde sa novinka začala predávať. Po nás nasledovalo Maďarsko.

#OnePlanetOneHealth 

 „rPET je 100% recyklovateľný a myšlienka, že z fľaše sa stane opäť fľaša a nám veľmi páči. Neustále pracujeme na zvýšení podielu rPETu v našich obaloch. Zatiaľ nás limituje dostupné množstvo tohto materiálu na trhu. Zároveň sa však snažíme vymyslieť spôsob, ako nahradiť tenkú vrstvu nylonu udržateľnejším materiálom,“ uviedla Barbora Horníková, brand manažérka značky #Alpro.

Na inováciách produktov značky #Alpro neustále pracujeme. Dôkazom je aj aktuálny úspech v Českej republike, kde výrobok #Alpro rastlinný kávový nápoj so sójou a karamelom získal ocenenie v siedmom ročníku súťaže Cena Potravinářské komory ČR o najlepší inovatívny potravinársky výrobok. Caffé #Alpro bolo ocenené v kategórii „potraviny pre zvláštnu výživu“, kde bolo odbornou porotou vyhodnotené ako jeden z troch najlepších výrobkov spomedzi výrobkov stredných a veľkých podnikov.

Pozrite si celý rad našich nápojov na alpro.com/sk!

Mohlo by vás tiež zaujímať