Deti spoznali vedu, ktorá sa skrýva v jogurte!

27. septembra 2022 sa uskutočnil piaty ročník akcie Vedecký veľtrh v Bratislave, ktorú organizuje VEDA NÁS BAVÍ n.o. Cieľom tohto podujatia je  priblížiť žiakom základných škôl vedu hravým spôsobom a inšpirovať ich, aby sa jej venovali v dospelosti.

A my sme mali opäť príležitosť ukázať deťom zo základných škôl všetko, čo sa skrýva v jogurte. Tohto ročníka sa zúčastnilo niekoľko stoviek detí, pričom náš #Danone stánok navštívilo približne 500 detí, ktoré vyplnili kvíz o svojich vedomostiach zo sveta jogurtov.

A aké sú výsledky? Deťom robili najväčšie problémy pojmy fermentácia či pasterizácia. Celým procesom hravého učenia ich sprevádzali odborníci so Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre z Fakulty biotechnológie a potravinárstva. Na druhej strane rozumejú, čím sú mliečne výrobky prospešné pre organizmus. Okrem spomínaných pojmov sme im vysvetlili, čo sú to jogurtové kultúry, ktoré si mohli pozrieť aj pod mikroskopom.

„Spoločnosť Danone sa dlhodobo venuje vývoju riešení výživy vo forme produktov založených na výskume, čo dokazuje skutočnosť, že disponujeme najrozsiahlejšou zbierkou fermentačných baktérií na svete, ktoré v našich produktoch pozitívne formujú životy spotrebiteľov. Dáva nám najväčší zmysel vzbudzovať v deťoch záujem o vedu tým, že im ju ukážeme v praxi. Robí nám radosť odovzdávať základné vedecké informácie o jogurtoch mladším generáciám, možno si tým vychováme vedeckých nástupcov pre našu spoločnosť,“ povedala Mária Jendrišáková, Corporate Affairs manažérka Danone.