Otvorili sme nové výskumné a inovačné centrum Daniela Carassa v Paríži – Saclay!

Antoine de Saint-Affrique, generálny riaditeľ našej spoločnosti, v prítomnosti francúzskej premiérky Elisabeth Borne slávnostne otvoril nové výskumné a inovačné centrum, ktoré by malo urýchliť výskum výživy.

Sme verní nášmu poslaniu prinášať zdravie prostredníctvom potravín čo najväčšiemu počtu ľudí, a preto venujeme nový priestor vývoju produktov budúcnosti. Výskumné centrum sa bude venovať vývoju a inovácii kategórií mliečnych a rastlinných produktov a balených vôd.

V súčasnosti zamestnáva viac ako 550 ľudí vrátane špičkových výskumníkov v oblasti biologických vied, fermentácie a črevnej mikrobioty, výživy a zdravia, ako aj odborníkov na spotrebiteľské správanie a spoločenské vedy a špecialistov na dizajn produktov, balenie a výrobu.

Budova má drevené rámy, fotovoltaické panely, geotermálne vykurovanie a chladenie a systém rekuperácie.

Medzinárodné výskumné a inovačné centrum Daniela Carassa sa zameria na svoj výskum v piatich hlavných oblastiach:

  1. Spotrebitelia a pacienti: chceme pokračovať v poskytovaní inovatívnych riešení, ktoré spĺňajú potreby počas celého života.
  2. Produktové portfólio zamerané na zdravie a chuť: chceme podporovať konzumáciu pestrých, chutných a kvalitných potravín.
  3. Veda a technika: chceme spolupracovať s akademickou obcou, partnermi a začínajúcimi podnikmi s cieľom napredovať v oblasti výskumu výživy, hydratácie, imunity, mikrobioty, fermentácie a živočíšnych a rastlinných produktov.
  4. Obaly zajtrajška: chceme vyvinúť vhodný obal, ktorý zaručí bezpečnosť potravín a bude reagovať hlavné environmentálne výzvy nášho priemyslu.
  5. Digitálne údaje: chceme zhromažďovať viac údajov a analyzovať ich efektívnejšie, aby sme mohli rozvíjať aplikácie a neustále sa zlepšovať od návrhu produktu k jeho výrobe a zostať na špičke v oblasti technológií.

Na slávnostnom otvorení sme predstavili aj nový produkt, ktorý je exkluzívnym produktom pre olympijské a paralympijské hry v Paríži 2024: HiPRO Expert. Receptúra je vyrobená špeciálne pre športovcov. Je obohatený o vitamíny a minerálne látky. Ako oficiálny partner olympijských a paralympijských hier v Paríži 2024 sme sa snažili prispieť svojimi odbornými znalosťami v oblasti vyváženej výživy prostredníctvom mliečnych a rastlinných produktov pre všetky vekové kategórie.

Mohlo by vás tiež zaujímať