Novinka Activia Shot biely získala cenu Reformulácia roka 2020

BRATISLAVA 14. 12. 2020 – Značka Activia so svojim produktom Activia Shot získala cenu v kategórii Reformulácia roka 2020, ktorú udelila Potravinárska komora Slovenska. Activia Shot zaujal svojim výnimočným zložením, pretože obsahuje okrem bežných jogurtových kultúr aj 8 miliárd aktívnych probiotík Bifidus ActiRegularis. Ďalšou výhodou je, že fľaštička jogurtového nápoja je recyklovateľná. Do tretieho ročníka súťaže o Cenu Potravinárskej komory Slovenska za rok 2020 bolo prihlásených celkom 83 produktov.

Activia Shot je malý koncentrovaný jogurtový nápoj, ktorý okrem bežných jogurtových kultúr (Streptococcus thermophilus, dvoch kmeňov Lactobacillus bulgaricus a Lactococcus lactis) obsahuje aj dvojitú dávku (8 miliárd) unikátnych Bifidus ActiRegularis, teda dvakrát viac ako v klasickom jogurte Activia. Baktérie Bifidus ActiRegularis ® sú obsiahnuté iba v Activia od Danone – žiaden iný bežný jogurt túto kultúru neobsahuje. „Sme veľmi radi, že práve produkt značky Activia získal cenu za reformuláciu. Vďaka úsiliu našich vedcov sa podarilo receptúru v Activia Shot zreformulovať tak, aby obsiahla dvojitú dávku týchto probiotík za zachovania lahodnej chuti produktu. A to považujeme za veľký úspech,“ povedala Jana Zámostná, brand manažérka značky Activia.

Tento výrobok je vyrábaný na báze Activia nesladeného bieleho jogurtu, takže bez pridaného cukru. Je možné ho vyskúšať ako v neochutenej variante, ako aj vo variante s exotickým zázvorom. Shoty sú vyrábané v Česku v závode Benešovskom závode.