Vedenie oboch spoločností Danone na Slovensku v rukách jednej osoby

BRATISLAVA 01. 10. 2021 – Od októbra 2021 bude Marián Jánoš riaditeľom Danone spol. s r.o., ktorá distribuuje mliečne výrobky a rastlinné produkty, a Nutricia s r.o., ktorá sa zaoberá výrobkami detskej výživy a klinickej výživy. Nový líder oboch spoločností bol doteraz riaditeľom Danone pre Maďarsko, Českú republiku a Slovensko.

V novembri 2020 spoločnosť Danone oznámila svoj plán „Local First“ zameraný na transformáciu fungovania spoločnosti. Základným cieľom adaptačného plánu spoločnosti Danone zahrňujúceho štrukturálne a organizačné zmeny je lokálnosť, ktorá sa stala pre spoločnosť kľúčovou pre opätovné dosiahnutie udržateľného a ziskového rastu prostredníctvom agilnejšej a zjednodušenej organizácie, ktorá dáva väčšiu autonómiu našim miestnym tímom. Spoločnosť môže fungovať efektívnejšie, ak sa zameria na miestne potreby spotrebiteľov na každom trhu, na ktorom je prítomná. Prvý krok k tomu, aby sa všetky obchodné odvetvia a kategórie produktov spoločnosti Danone dostali pod spoločnú kontrolu na miestnej úrovni, bol dosiahnutý súčasným vymenovaním.

 „Je pre mňa veľkou cťou prevziať vedenie všetkých operácií spoločnosti Danone v Českej republike a na Slovensku,” uviedol Marián Jánoš v súvislosti so svojim vymenovaním. „Pandémia vytvorila nové podnikateľské prostredie, ktoré si vyžaduje skrátenie rozhodovacích procesov a presun niektorých rozhodnutí do lokálnych rúk. Ovplyvnila aj spotrebiteľov, ktorí dnes ešte viac smerujú k zdravým a udržateľným stravovacím návykom. Je to obrovská zodpovednosť a príležitosť.”

 Nové vymenovanie je účinné od 1. októbra 2021.

Jan Beran, ktorý bol doteraz riaditeľom spoločnosti Nutricia, s r.o. zostáva v spoločnosti
a prevezme vedenie nového projektu na úrovni klastra strednej a východnej Európy.

O spoločnosti

Spoločnosť Danone je najväčším svetovým výrobcom čerstvých mliečnych výrobkov, produktov na rastlinnej báze a svetovou dvojkou v kategórii detskej výživy a balených vôd. Ponúka celosvetové značky, napr. Activia, Actimel, Danette, Danio, Oikos, Kostici a Fantasia, produkty na rastlinnom základe ALPRO a Provamel.

Danone v súčasnosti vlastní najrozsiahlejšiu zbierku fermentačných baktérií na svete. Hlavným cieľom Danone je prinášať zdravie prostredníctvom jedla čo najväčšiemu počtu ľudí, takmer 90% predajov Danone je v súčasnosti realizovaných v kategóriách zdravých výrobkov. Práve na kvalitu svojich výrobkov a tiež na zdravie, ktoré je úzko spojené so životným prostredím a trvalou udržateľnosťou zdrojov na celej čoraz viac prepojenej planéte, kladie spoločnosť Danone dlhodobo mimoriadny dôraz.