Vysadili sme 22 stromov v obci Tomášov

Zamestnanci #Danone sa zapojili do dobrovoľníckej činnosti a v spolupráci s o. z. Sadíme stromy vysadili celkom 22 stromov v obci Tomášov pri Bratislave.

#Danone a #Nutricia už dlhodobo vytvárajú priestor zamestnancom zapojiť sa do dobrovoľníctva v pracovnom čase. Aj tento rok sa zamestnanci radi zapojili a 11. novembra sme spoločne pomohli vytvoriť príjemné miesto na oddych v prírode.

Oddychová zóna pri Malom Dunaji

V spolupráci s obcou Tomášov a občianskym združením Sadíme stromy naši zamestnanci vysadili jelše, jasene, lipy a vŕby v oddychovej zóne pri Malom Dunaji.

Nadšenci splavovania Malého Dunaja, ale aj rodiny s deťmi tak budú môcť oddychovať a tráviť čas v krásnom prostredí. Obec Tomášov je 18 km od Bratislavy s takmer osemsto ročnou históriou.

„Som veľmi rada, že tento rok sa nám podarilo zorganizovať ako dobrovoľnícku aktivitu práve sadenie stromov. Stromy robia svet krásnym a do miest vracajú život a o to lepší pocit sme mali, keď sme spolu s kolegami zasadili stromy rôzneho druhu. Oddych, pobyt na vzduchu a ešte prispieť k zdraviu našej planéty má pre nás hlboký význam. Verím, že náš tím #Danone bude inšpirovať aj ďalšie spoločnosti k takejto peknej aktivite,“ povedala Barbora Elblová, Internal Communication Specialist.

Bez stromov sa nenadýchneme

Vedeli ste, že len jeden plne vyrastený strom dokáže vyprodukovať približne 120 kg kyslíka za rok? Pre lepšiu predstavu, to znamená, že štyri stromy ročne vyprodukujú kyslík až pre štvorčlennú rodinu.

„V spoločnosti #Danone kladieme dôraz na udržateľnosť a usilujeme sa o neustálu podporu zdravia nielen človeka, ale aj planéty. Preto sme sa rozhodli v rámci dobrovoľníctva vysadiť niekoľko stromov v okolí Bratislavy. Táto myšlienka vychádza priamo z našej vízie #OnePlanetOneHealth,“ uviedla Mária Jendrišáková, Corporate Affairs Manager Slovensko.

#DanonnersInAction #OneDanone #WeServeLife