Ocenenie pre značku Activia

Značka #Activia so svojim produktom #Activia Shot v recyklovateľnom obale získala cenu v kategórii Reformulácia roka 2020, ktorú udelila Potravinárska komora Slovenska. Výrobok zaujal svojim výnimočným zložením, pretože obsahuje okrem bežných jogurtových kultúr aj 8 miliárd aktívnych probiotík Bifidus ActiRegularis.

#OnePlanetOneHealth #TogetherStronger

Značka #Activia je už 18 rokov priekopníkom v modulácii črevnej mikroflóry. Obsahuje nami patentovaný kmeň Bifidus, ktorý bol objavený v 80. rokoch u dojčených novorodencov, ktorí oveľa zriedkavejšie trpeli tráviacimi ťažkosťami. Zrodila sa prevratná myšlienka: vyrobiť prvý funkčný jogurt. Naši vedci sa nechali inšpirovať prínosmi bifidobaktérií a rozhodli sa skombinovať ich s ďalšími kmeňmi, aby vytvorili unikátny jogurt. Baktérie Bifidus ActiRegularis ® sú obsiahnuté iba v #Activia od #Danone – žiaden iný bežný jogurt túto kultúru neobsahuje. 

„Sme veľmi radi, že práve produkt značky Activia získal cenu za reformuláciu. Vďaka úsiliu našich vedcov sa podarilo receptúru v Activia Shot zreformulovať tak, aby obsiahla dvojitú dávku týchto probiotík za zachovania lahodnej chuti produktu. A to považujeme za veľký úspech,“ povedala Jana Zámostná, brand manažérka značky Activia.

Viac informácií tu.

Mohlo by vás tiež zaujímať