NutriCheq

Vedeli ste, že stravovacie návyky, ktoré si dieťa vytvorí v prvých 1000 dňoch života, mu často zostanú po celý život aj v dospelosti?

V období batoľacieho veku, kedy dieťa zvykne prechádzať na rodinnú stravu, sledujeme v strave batoliat aj na Slovensku privysoký obsah soli a cukru a nedostatok dôležitých látok ako vitamín D a železo. V spolupráci s odbornými spoločnosťami sme preto vyvinuli NutriCheq, teda nástroj na diagnostiku nedostatkov vo výžive batoliat. Na základe jednoduchého dotazníka dokáže pediater identifikovať, čo dieťaťu v strave chýba alebo čoho má, naopak, priveľa. NutriCheq taktiež ponúka rady a tipy pre rodičov, ako si poradiť s rôznymi problémami v stravovaní ich dieťatka.

Minulý rok sme vďaka Iniciatíve „Prvých 1000 dní“ spustili online verziu projektu NutriCheq dostupný. Po vyplnení krátkeho dotazníka na www.1000dni.sk/nutricheq/ dostane rodič okamžitú odpoveď aj s návrhmi riešenia nedostatkov v stravovacom režime svojho batoľaťa, ktoré by mal konzultovať aj s pediatrom. Viac o spustení online verzie sa dočítate v článku – Odhaľte včas nedostatky vo výžive batoliat pre ich celoživotné zdravie.

Ďalšie zaujímavé projekty

Více o společenské zodpovědnosti