Zapojte sa do výzvy #DnesBezMasa

Malé každodenné rozhodnutia vrátane toho, čo si uvaríme na obed alebo večeru, môžu mať veľký vplyv na našu planétu. Jedlo, ktoré si kladieme na tanier, vzniklo vďaka prírodným zdrojom a nesie so sebou uhlíkovú stopu. Preto sme sa rozhodli pri príležitosti Dňa Zeme, ktorý si pripomíname dňa 22.4., spustiť výzvu #DnesBezMasa.

Mäso je výborným zdrojom bielkovín, či dôležitých vitamínov a minerálov. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie by sme mali skonzumovať tri porcie mäsa týždenne. Ale ruku na srdce, väčšina z nás si pochutnáva na mäsitých pokrmoch oveľa častejšie. Nadmerná konzumácia mäsa nie je dobrou správou pre naše zdravie, a kvôli vyššej uhlíkovej stope ani pre životné prostredie.

Výzvou #DnesBezMasa chceme inšpirovať našich spotrebiteľov, aby si párkrát do týždňa namiesto mäsitého jedla pripravili pokrm zo zeleniny, strukovín, či iných rastlinných zdrojov. Ako sa môžete zapojiť do súťaže? Pošlite nám do komentára na našom profile na Facebooku  fotografiu a recept Vášho obľúbeného bezmäsitého jedla s označením #DnesBezMasa v termíne od 12.4. do 10.5. Na konci súťaže vyžrebujeme troch z Vás, ktorí vyhrajú výživové poradenstvo na mieru od nehladu.cz.

Vybrané recepty taktiež uverejníme vo flexitariánskej knihe receptov, ktorá môže byť inšpiráciou pre všetkých, ktorí si chcú spestriť jedálniček a zároveň zmenšiť svoju uhlíkovú stopu.

Podmienky súťaže #DnesBezMasa