Čo všetko by sme mali vedieť?

Výrobky na rastlinnej báze sú výborným spôsobom, ako si spestriť jedálniček a spraviť niečo pre seba aj pre našu planétu. V našom portfóliu nájdete výrobky na rastlinnej báze vo forme nápojov, rastlinných jogurtov, rastlinnej alternatívy smotany, či dezertov alebo zmrzliny.  

Ako základné suroviny pri ich výrobe používame sóju, ovos, ryžu, kokos, mandle a lieskové aj kešu oriešky.

Aj pri výrobe produktov na rastlinnej báze kladieme dôraz na napĺňanie najprísnejších štandardov kvality a na očakávania našich spotrebiteľov. Naše produkty neobsahujú GMO, teda geneticky modifikované organizmy.

 

Záleží nám aj na tom, aby sme sa správali zodpovedne voči životnému prostrediu, a preto dbáme na to, aby naši dodávatelia surovín dodržiavali etický kódex, a aby ingrediencie, ktoré používame v našich produktoch nepochádzali z odlesnených oblastí.

Výhodou produktov na rastlinnej báze je, že pestovanie surovín, z ktorých sa vyrábajú, je menej náročné na pôdu, vodu a má nižšie emisie uhlíka, ako živočíšna výroba. Pri zbere surovín sa používa čo najmenej vody a recyklácia sa využíva všade, kde je to možné. 

Usilujeme sa o lokálne zdroje surovín. Vďaka vedeckému výskumu sme dokázali vybrať správne odrody a techniky na pestovanie subtropickej plodiny sóje v relatívne chladných krajinách, akými sú Belgicko a Holandsko.

 

Naše rastlinné produkty