Výrobky na rastlinnej báze a ľudské telo

Zdravé srdce

Jedlo rastlinného pôvodu obsahuje nenasýtené tuky a všeobecne málo nasýtených. Vysoká hladina cholesterolu zvyšuje riziko cievneho srdcového ochorenia. Nahrádzanie nasýtených tukov nenasýtenými preto preukázateľne znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Jedlo rastlinného pôvodu vám tak pomôže udržať vaše srdce zdravé.

Zdravé starnutie

Dobrá strava vám pomôže zdravo starnúť. Jedálniček bohatý na rastlinnú stravu vášmu telu dodá potrebné vitamíny, minerály a vlákninu, zatiaľ čo zároveň znížite príjem nasýtených tukov. Strava rastlinného pôvodu tak s pohybom (a bez fajčenia) preukázateľne zvyšuje kvalitu vášho života v priebehu rokov.

Pevné kosti

Rastlinná strava poskytuje dostatok bielkovín, vápnika a vitamínu D, ktoré potrebujete k udržaniu pevných kostí v priebehu vášho života.

Vaša váha

Rastlinná strava obsahuje väčšinou menej kalórií, menej tukov a viac vlákniny – z toho dôvodu mávajú vegáni časti nižší BMI. Pokiaľ sa sústredíte na konzumáciu viac ovocia, zeleniny, celozrnných potravín, orechov, semienok, rastlinných alternatív k mliečnym výrobkom a na obmedzenie vysokokalorických jedál, udržovanie vašej váhy bude oveľa jednoduchšie.

Naše rastlinné produkty