Mýty a fakty o výrobkoch na rastlinnej báze

Vedeli ste, že rastlinné alternatívny vôbec nemusia byť nudné a už vôbec nechutia všetky rovnako? V dnešnej dobe nájdete v obchodoch širokú škálu rastlinných produktov od nápojov až po dezerty s rôznymi príchuťami, takže si môže vybrať aj ten najväčší gurmán.

Vedeli ste, že na trhu s rastlinnými alternatívami už nájdete veľa druhov potravín, ktoré sú alternatívami k syrom, mlieku, jogurtom, mäsu, kávy,
ale i dokonca zmrzliny? Dnes si navyše môžete vybrať medzi výrobkami zo sóje, kokosu, mandlí, ryže a z mnohých iných.

Vedeli ste, že ak vám zachutia rastlinné produkty, nestanete sa hneď vegetariánom alebo vegánom? Rastlinné výrobky môžete bez problémov zaradiť do svojho denného jedálnička. Nemusíte pri tom meniť svoje návyky, ale práve naopak. Môžete si ho výrazne spestriť a objavíte nové chute.

Vedeli ste, že ak chcete zaradiť rastlinné výrobky do svojho jedálnička, tak sa vôbec nemusíte vzdať svojich obľúbených sladkostí? V dnešnej dobe je na trhu množstvo výrobkov, z ktorých si môžete vybrať. Čo znamená, že stále môžete zhrešiť s čokoládovou zmrzlinou alebo kokosovým dezertom.

Vedeli ste, že rastlinné alternatívy bežne nájdete v obchodoch? Sú totiž dostupné v obchodných reťazcoch, a tak sa nemusíte báť, že by ste pre váš obľúbený kokosový nápoj museli ísť cez celú republiku.

Vedeli ste, že ak do jedálnička zaradíte rastlinné produkty, nemusíte sa báť nedostatku vitamínov, minerálnych látok či bielkovín? Všetky rastlinné ingrediencie ako sú napríklad strukoviny, obilniny, ovocie alebo zelenina  obsahujú veľa výživných látok, vitamínov a minerálov. Sú preto ideálnym pomocníkom pre spestrenie a obohatenie vášho jedálnička.

Naše rastlinné produkty