Máme ambiciózny plán na zníženie emisií metánu

Danone, ako popredná potravinárska spoločnosť a jedna z najväčších svetových mliekarenských spoločností, oznámila globálny akčný plán na zníženie emisií metánu z čerstvého mlieka o 30% do roku 2030. Očakávame, že odstránime 1,2 milióna ton emisií metánu do roku 2030. Tento ambiciózny plán sme postavili na základe skúseností z posledných rokoch, kedy sa nám podarilo v rokoch 2018 až 2020 znížiť emisie metánu o približne 14%.

Produkcia kravského mlieka predstavuje odhadom 8% celkových emisií metánu spôsobených ľudskou činnosťou ako súčasť poľnohospodárskych a živočíšnych činností. Tie totiž predstavujú približne 40% celosvetových emisií metánu.

Dnes sme prvou potravinárskou spoločnosťou, ktorá si stanovila cieľ zníženia metánu a zosúladila sa s ambíciou globálneho prísľubu o metáne, ktorý bol predstavený na samite o zmene klímy – COP26.

Vytvorili sme partnerstvo s Fondom na ochranu životného prostredia (Environmental Defence Fund), v takmer 30 krajinách. Spolupráca sa bude týkať najmä vytvárania partnerstiev s vládami, inštitúciami a partnermi, vytvárania vhodných podmienok na rozvoj vedy v danej oblasti a pomoci v implementácii rôznych inovatívnych projektov, aby zlepšenie životného prostredia bolo skutočné a trvalé.

Viac o projekte sa dočítate TU.