Nový 100% recyklovateľný téglik jogurtov Kostíci

V spoločnosti Danone chceme ponúkať výživné a kvalitné potraviny a nápoje v obaloch, ktoré sú 100% obehové, opätovne využiteľné a neskončia v prírode. V súlade s víziou „One Planet.One Health“ (Jedna planéta.Jedno zdravie) sme sa zaviazali chrániť a podporovať zdravie planéty a ľudí, a preto sme sa rozhodli inovovať téglik jogurtov značky Kostíci.

Znížime odpad až o 11 ton ročne

Ako popredný výrobca potravín si uvedomujeme, že dnešný obalový systém je neudržateľný a zapríčiňuje ekologickú záťaž spojenú so spracovaním odpadu, ktorý vznikne po spotrebovaní výrobku.

Máme len jednu planétu, ktorú musíme chrániť, a preto sme sa rozhodli pre téglik Kostíkov
z potlačeného polypropylénu (PP), ktorý je 100% recyklovateľný. Vďaka tomuto riešeniu má modernejší vzhľad a ľahšie sa recykluje.

Najväčším prínosom pre našu planétu je, že touto zmenou znížime odpad v priemere až o 11 ton ročne.

6 jednoduchých krokov k zdravšej planéte

Našim cieľom je, aby obaly našich produktov boli 100% cirkulárne, teda zostali v obehu a nikdy sa nestali odpadom alebo znečistením. Bez edukácie spotrebiteľov o cirkulárnej ekonomike by však tieto zmeny nemali taký veľký význam.

V rámci kampane sme sa rozhodli vypracovať vzdelávací plagát so šiestimi krokmi, v ktorých nabádame spotrebiteľa vychutnať si jogurt a následne obal správne separovať, čím dostane šancu na recykláciu.

Podpora zdravia

Kostíci patria medzi najobľúbenejšie značky jogurtov u detí. Sú zdrojom vápnika, ktorý prispieva k udržaniu dobrého stavu kostí. Ide o výrobok najvyššej kvality, ktorý neobsahuje žiadne konzervanty. Na viečku jogurtu sú umiestnené cukríky rôznych tvarov a chutí, rovnako bez obsahu konzervantov.

Nutričné označovanie súčasťou obalov Danone

V spoločnosti Danone podporujeme správny výber potravín, aby sme prispeli k zdraviu ľudí na Slovensku. Udržateľnosť v zmysle ochrany životného prostredia, ale aj podpory zdravia človeka je pre nás veľkou témou. Okrem použitia recyklovateľného tégliku sme sa preto rozhodli na obal jogurtov Kostíci uviesť aj nutričné označovanie NutriScore, ktorým chceme spotrebiteľom zjednodušiť orientáciu v rámci správnej výživy.